Královna pohanů

úterý 8. září 2009 08:50

Bylo asi jen otázkou času, kdy se američtí filmaři pustí do středoevropských dějin. Přeci jen dále pokračuje scénáristická krize a vymýšlet pořád něco nového je únavné. Tak proč se nepodívat do historie jedné malé středoevropské země. Tam se přeci musí něco najít! A taky že ano. Věřte tomu nebo ne, ale čeká nás premiéra nového amerického filmu s názvem The Pagan Queen (Královna pohanů), která pojednává o kom jiném, než o kněžně Libuši. Akcí nabitý příběh s feministickými prvky z českých mýtických dějin nemohl prostě ujít pozornosti filmařů z USA.

Toto není apríl. Film skutečně existuje a jeho děj relativně dost přesně kopíruje legendu o kněžně Libuši, včetně následující Dívčí války.

libuse.jpg
Herečka Lea Mornar, která si zahraje feministickou ikonu Libuši

premysl.jpg
Přemysl v podání maďarského herce Csaba Lucase (na jeho internetových stránkách se dozvíte, že jedná o prvního maďara od dob Bély Lugosiho, který dobil Hollywood)

Posuďte sami, zde je můj neprofesionální překlad popisu děje tohoto filmu, který najdete v originále zde: 

„Královna pohanů je historické drama s fantasy motivy. Drama se zakládá na legendě o slovanské kněžně Libuši. Tato žena kralovala v 8. století na území střední Evropy (dnešní Česká republika). Nadána super-schopnostmi dokázala tato zvláštní žena předvídat budoucnost a pomocí tohoto daru založit město Praha. Libuše ovládala společně se svými dvěma sestrami (Kazi a Teta) celý region hlavně pomocí armády ozbrojených žen ovládaných Libušinou přítelkyní Vlastou. Ve stínu občanské války je ovšem Libuše donucena vlastním lidem ke svatbě. Za muže si vybere charismatického oráče Přemysla. Ten se záhy po svatbě chopí vlády a pomocí železné pěsti ovládá region zejména pomocí zotročování dříve svobodných farmářů. Vlasta (velitelka ženské armády zamilovaná do Libuše) se odmítá Přemyslovi podřídit a vyhlašuje válku všem mužům na území Bohemie“.        

Tak to je nářez, co myslíte? Zde najdete trailer na YouTube – velice doporučuji.

vlasta.jpg
Tato krásná herečka si zahrála Vlastu - velitelku dívčí armády

A nesmím samozřejmě opomenout, že se ve filmu objeví Marek Vašut.  

Moc se těším! A neodpustím si ještě jednou Libuši:

libuse2.jpg
Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky