Jak přepsat historii

pondělí 7. prosinec 2009 12:11

www.idnes.cz

Jiří Paroubek přepisuje historii. A to pouze tři měsíce starou. Nepřehnal to? Je opravdu paměť voličů tak omezená? Doufám, že nikoliv.

„Přepisování historie“ je docela oblíbené sousloví našich politiků, ale i politických komentátorů. Samozřejmě i sportovních komentátorů, ale tam tuším kdosi vykřikoval „Přepište dějiny“!!

Nesmyslný výrok, samozřejmě. Nelze přece přepsat něco, co už se stalo.

Předseda ČSSD ale fascinujícím způsobem svou vlastní historii přepisuje. V Praze je nyní kongres Evropských socialistů a Jiří Paroubek hned v úvodu přišel s přímo šokujícím prohlášením:

"Kdyby Ústavní soud nezrušil volby, zřejmě bych vás vítal i jako předseda vlády"

COŽE?!

Podzimní volby samozřejmě nezrušil Ústavní soud, ale sociální demokracie v čele s Jiřím Paroubkem. Zpráva z 15. září 2009 (iDnes) je zde, a zde je pak podle mě velmi zajímavý názor proč ČSSD potopila podzimní volby. Na novinkách.cz zde, se dočteme že se jedná o „paradoxní vyjádření“. To je blbost – výrok předsedy ČSSD je prostě lež jako věž.

2.jpg

Taky mě dost zaujalo, že kongres socialistů je „carbon free“ – bezuhlíkový. Účastníci jezdí metrem a používají tužky ze škrobové moučky, šňůrky z bambusových vláken atd. To je dost super. Nechci být lacině jízlivý, ale myslím, že ty Audi a BMW, s kterými budou socialisté jezdit zbylých 363 dní v roce, bezuhlíkové nejsou. Říci o něčem takovém, že je to laciné gesto není vlastně přesné označení. Je to debilní gesto.

Takže, soudruzi a soudružky, zahajuji setkání Evropských socialistů ....

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky