Řešení krize? Nová daň!

čtvrtek 21. leden 2010 17:11

Všichni majitelé osobních aut by měli platit novou silniční daň. Geniální nápad z dílny naší populární úřednické vlády je natolik absurdní, že určitě projde. Je totiž třeba finančně přispět na budování a opravy tuzemských silnic. 1500 Kč ročně od každého majitele auta není malá suma, protože v naší zemi je nyní více než 4 miliony registrovaných osobních aut.Upřímně mě tenhle „nápad“ fascinuje svou drzostí. Stát nám tak vlastně otevřeně říká, že neumí s normálními (obvyklými) daněmi hospodařit tak, aby udržoval silnice v normálním stavu. Je třeba vymyslet zbrusu novou daň. Autorem je náměstek ministra financí, slovenský ekonom – Peter Chrenko (má občas i dobré nápady – zde). 
 

Chápu, že se peníze na opravy silnic rozházeli za poplatky u lékařů. Vzpomínáte jak David Rath a jeho příznivci/nohsledi tvrdili, že placení poplatků je v pohodě? Že peníze na krajích jsou? Vzpomínáte?  

Na závěr tohoto krátkého zamyšlení musím říct, že nevidím jediný důvod, aby se tato absurdita zastavila pouze u automobilů. Novou silniční daň by měli platit i motorkáři, cyklisté a majitelé in-line bruslí.


playmate.jpg
"Patnáct set ročně? Kde na to mám brát?"

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky