Programová konference ČSSD

pondělí 15. březen 2010 08:18

Aneb, nevíte někdo jak se ruší televizní poplatek?

Nevíte někdo jak zrušit televizní poplatek? To je moje hlavní myšlenka, to je ten sumární výcuc co jsem si odnesl ze sobotního sledování ČT24. Přímý přenos z volebního mítinku ČSSD? Proboha proč? Vím, že oficiálně to mělo být odhalení oranžového programu, ale nic takového se samozřejmě nestalo. Byl to prachsprostý předvolební meetink. Chyběly jen buřty a pivo, ale to si mohl každý udělat doma a nemusel mrznout někde na náměstí. (Více zde).

Takže proč vysílat přímým přenosem na veřejnoprávní televizi volební mítink ČSSD?

Opravdu netuším.

Redaktoři ČSSD televize se snažili ten demagogický hurikán trošku krotit ze studia, kde se k programu ČSSD vyjadřovali různí oponenti. Nicméně se obávám, že volba těchto oponentů byla hodně podivná. Místo seriózních (a dejme tomu nezávislých) politologů byl k disposici např. ředitel Liberálního institutu M. Ševčík, který je v televizi skoro pořád a vyjadřuje se ke všemu. Obávám se, že tento člověk a jeho rétorika nebyl vhodně zvoleným oponentem. Průměrný volič ČSSD se asi při jeho výlevu jen utvrdil v tom, že ČSSD je ta pravá cesta. Nepodezřívám Českou Televizi z toho, že už se připravuje na možnost že se jim vedení zabarví do oranžova, podezřívám redakci ČT z neschopnosti.

Myslím, že ta konference (předvolební meeting) se neměla vysílat vůbec.

Stačil by tak 20ti minutový sestřih.

Mimochodem, byly tam i světlé okamžiky. Okamžiky kdy jsem se i zasmál. Michal Doktor (ODS) komentoval konferenci docela vtipně.

 "Doufal jsem, že Paroubek vyhlásí nové cíle samostatného vesmírného programu ČR. Doufal jsem, že do deseti let dobude naše posádka povrch Marsu a půjdeme ještě dále".

Třešničkou na víkendu s velmi pošmourným počasím byla pak diskuse v neděli na Primě (Langer versus Pecina). Tu jsme prostě nevydržel. Na tomto pořadu je zajímavá jen naprostá neschopnost jeho moderátora. V podstatě tam jen seděl a koukal. Dost dobrá práce.

A když už tak popisuji ten „politický“ víkend tak si neodpustím jednu pochvalu, a to za nedělní Otázky Václava Moravce na ČT. Nikdo se tam nehádal, naprosto věcná debata několika profesionálních ekonomů byla velmi osvěžující.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky