Trapnost minuty ticha

pondělí 19. duben 2010 13:44

Varšava
www.lidovky.cz

Velké obchodní centrum na kraji Prahy. Zvukovou kulisu, kterou obchod ve kterém si prohlížím košile „zpříjemňuje“ nakupování, ani nevnímám. Monotónní hudba je  zničehonic přerušena a vystřídána příjemným ženským hlasem. Ten vyhlašuje minutu ticha k uctění památky letecké havárie polského vládního letounu. Prodavačky odcházejí od kas obchodu někam do nepřístupných útrob. Prohlížet oblečení nepřestává nikdo, za výlohou obchodu se něčemu smějí dvě dívky. Dokonale trapný moment.

Tak jsem minutu ticha zažil já. Naprosto zbytečný moment života, který mi nic nevzal, nedal a rozhodně ve mně nevzbudil smutek. Ten si každý rozumný člověk zažil už v první chvíli, kdy se o neštěstí dozvěděl. Nelze být smutný na příkaz státu.


Všechny děti co v sobotu zavítali do pražské zoo by se mnou souhlasili. Vedení zoo se, podle mě, naprosto nepochopitelně rozhodlo zrušit zábavnou show krmení lachtanů. Je prý moc veselá a není vhodná v den smutku.

Nevím co může být vhodnější pro den smutku více, než rozesmát děti.

lachtani3.jpg

lachtani2.jpg

Fotky a plakát pocházejí z http://www.zoopraha.cz/cs/

 

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky