Rozlobený mladý muž

pátek 14. květen 2010 19:39

Tohle bude trochu intimní zpověď. Rozhodl jsem se (nedávno) vůbec nepsat o svých předvolebních pocitech. Nechat to být. Odvolit, splnit občanskou povinnost. Nepomáhat zahlcovat „český“ internet dalšími a dalšími bláboly o tom proč volit toho, či onoho. Ale nevydržel jsem. Takže: máte-li zájem. Čtěte dále můj výlev předvolebních emocí.

Když jsem se dozvěděl o studentských volbách, byl jsem potěšen. Říkal jsem si, že je to skvělý experiment, že se konečně dozvíme jak to vidí nejmladší generace. 

Vsuvka č. 1: Je mi 30 let. Vždy jsem volil ODS a budu to dělat i dál. Ano! Vidím všechny ty skandály ODS. Vidím tu pražskou napoleonskou minifigurku Pavla Béma, jak se naparuje na billboardech. Vždy když projíždím (ploužím se) Dejvickým bojištěm (budoucí tunel Blanka) a vidím billboard s vlastnoručním podpisem Pavla Béma, samozřejmě že mám chuť mu dát pěstí až by odletěl zpátky na Mt. Everest. Přesto budu volit ODS. Jako 30tiletý živnostník, takzvaná vyšší střední třída, mám vůbec jinou možnost? Nemám. 

Zpátky ke studentským volbám. Důvodu tohoto výlevu. Jak dopadly? Hodně špatně pro levici. Velmi špatně pro paroubkovskou sociální demokracii. Velmi špatně pro populismus. Vyhrála TOP 09. Strana, která říká, že je třeba šetřit. Jediná strana, která říká, že je zle. Tuto stranu by studenti volili. Není to důvod k zamyšlení? 

A v jaké formě se k nám tyto výsledky dostaly? Nejprve nijak, protože se nadace Člověk v tísni, která volby studentů organizovala PŘIPOSRALA, že po volbách nedostane peníze od vítězné ČSSD a tyto volby odvolala po několika stížnostech ze strany pohlavárů ČSSD. Co je to za zemi, ve které se nadace s názvem „Člověk v tísni“ před volbami bojí?! Naštěstí se nebáli novináři a ředitelé příslušných škol a nakonec ty výsledky máme k dispozici. A jsou zajímavé.

Vsuvka č. 2: Jakožto slušně vydělávající živnostník pokládám za povinnost přispívat na charitu. Nadace Člověk v tísni ode mne však v životě už neuvidí ani korunu. Absolutně zklamala.

Teď přichází hlavní důvod tohoto výlevu znechuceného mladého muže. ČSSD totiž ty výsledky nezpochybňuje. Výsledky podle veksláckých šéfů ČSSD „odráží vypjatou předvolební atmosféru, kterou vyhrocují pravicová média“. 

Pane Paroubku, jsou podle Vás studenti DEBILOVÉ? Česká Republika je plná hnusných billboardů o tom jak je sociální demokracie nejlepší seskupení lidumilů na světě. Reklamy ve všech novinách. A vy tvrdíte, že „pravicová média způsobila, že studenti volí TOP 09?“ Ne, za to nemůžou pravicová média. Za to může každý párko-pivní mítink ČSSD, každý Michal David na náměstí, každý Paroubkův vysolárkovaný ksicht v televizi. Každý blog Petry Paroubkové, profesionální manželky. Každý Škromachův bonmot. Každý Grossův nový dům na Floridě. A tak dále……… 

Jak to říci jinak. Studenti nevolí ČSSD, protože pravicová média o ČSSD lžou? 

To jste se opravdu všichni v Lidovém domě zbláznili? Paroubek a Rath jsou Vaším problémem. Takže jděte do prdele ..........

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky