Morbidní zamyšlení

pátek 16. červenec 2010 11:11

    Až umřete, spláchnou Vás do záchodu.

 

 

 

 

 

 

 

Představte si tento pohřeb. Rakev s Vaším tělem je v Obřadní síni umístěna před zraky rodiny, někdo z nich snad o Vás řekne něco hezkého. Ženy pláčou, muži klopí zrak. Rakev s tělem pomalu klesá z jejich zorného pole. Ve sklepeních obřadní síně už čekají zřízenci pohřebního ústavu a také velký kovový kontejner naplněný silným roztokem hydroxidu draselného. Do něj šoupnou Vaši mrtvolu a za vysoké teploty a tlaku ji v kontejneru rozpustí. Hnědý roztok, který po Vás po dvou hodinách zbude se přefiltruje (na filtru zůstane pouze minerální zbytek do urny pro příbuzné - kosti) a vylije do kanálu.

bones.jpg

Takto by měl vypadat pohřeb v blízké budoucnosti dle představ belgických pohřebních ústavů (Vlámská asociace pohřebních služeb). Návrh už zkoumá Evropská Unie, v USA už někde dokonce tento způsob „pohřbu“ funguje. Vědecky se to nazývá „resomace“.

„Hrobníci“ argumentují tím, že pohřeb žehem znečišťuje ovzduší a klasický pohřeb těla zemřelého zabírá cenné místo, které by se dalo využít jinak.

Když jsem tuto zprávu četl (zde), byl jsem nejprve docela ohromen tou obrovskou drzostí a neúctou. Evropská, křesťanská (!) civilizace je z velké části založena na respektu ke stáří a mrtvým předkům. Neumím si představit, že bych kohokoliv ze své rodiny nechal tímto způsobem pohřbít. Čili moje reakce na tuto nehoráznost byla nejprve čistě emocionální. Pak převládla ta praktická (mírně cynická) část a já se musel zamyslet dál.

resomation1.jpg

Je to opravdu tak strašně ekologický způsob jak tvrdí hrobaři z Belgie? Argument s úsporou místa je nesmyslný, protože většina pohřbů v Evropě je žehem a urna z obřadu žehem, či rozpuštěním bude stejně velká. Tudíž bude stejně velký i hrob. A argument „nic se nemusí spalovat, žádné emise“? Velmi nevtipná kravina. Protože:

  1. Odběr elektřiny na ohřev kontejneru, na zvýšení tlaku? Kde se vzala ta elektřina a kolik při tom vzniklo emisí?
  2. Kde se vzal ten hydroxid draselný? Někdo ho vytěžil, vyrobil. Jak a kolik se na to spotřebovalo energie? Kolik emisí polutantů se dostalo do ovzduší?
  3. Předpokládám, že před vylitím do kanálu proběhne neutralizace. Kde se vezme příslušná kyselina? Někdo ji musel vyrobit. Jak a kolik se na to spotřebovalo energie? Kolik emisí polutantů se dostalo do ovzduší?
  4. Nikdy, nikdo nedovolí hrobníkům ten kapalný zbytek vylévat přímo do kanalizace. Čistírna odpadních vod bude přistavěna?
  5. Mlýn na zbylé kosti - spotřeba energie? 

Chápu, že je okurková sezóna. Ale tímto se opravdu zaobírá Evropská Unie? Už aby naši civilizaci zlikvidoval ten Islám.         

 Pro více informací:

 http://www.cremate-me.net/resomation.html

 http://www.perfectmemorials.com/blog/resomation-it-all-boils-down-to-this/

 http://www.resomation.com/index_files/Page347.htm

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1292778/Belgium-considers-proposals-dissolve-bodies-flush-sewage-systems.html

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky