Návrat Krakena

úterý 24. srpen 2010 09:10

Blíží se komunální volby. Patrné je to zejména z chování středočeského hejtmana Davida Ratha, který na relativně dlouhou dobu z médií vymizel. Teď se ale vrací ve velkém stylu, moc dobře si uvědomuje, že potenciální neúspěch v komunálních volbách může znamenat konec jeho politické kariéry.

David Rath je jedna z nejkontroverznějších postav české politiky. Demagog první třídy, který nikdy neřekl sprosté slovo (jak nám často připomíná), přesto dokáže polopravdami, nebo přímo lhaním urazit skoro kohokoliv.

Vzpomeňme památný pohlavek od Dr. Macka. Stačilo naznačit, že se pan Macek oženil pro peníze a horká krev udělala své. Rath si prostě nebere servítky a jeho přesvědčení: „já nemluvím sprostě, tudíž jsem slušný člověk“ je směšné.

I jeho spolustraníci se před volbami do parlamentu lekli a David Rath ve volební kampani prakticky ČSSD nefiguroval. Pravděpodobně měl dokonce od vedení zakázáno se k volbám vůbec vyjadřovat. Hašek a Urban si nedávno dokonce dovolili středočeského hejtmana přirovnat k zesnulému rakouskému homosexuálnímu náckovi Jorgu Haiderovi. To je dost silné, společný tito dva mají pouze silný cit pro to, co chce voličská masa slyšet. Populismus který možná vyhraje volby, ale co potom? Zdravotnické poplatky – totální Rathova prohra. Školní autobusy – průšvih jako blázen. Peníze, kde brát peníze? Plnění populistických slibů je drahé. A projet se v autě po středočeských okresních silnicích? Na to budete za chvíli potřebovat solidní SUV, nebo traktor. 

bike.jpg

Nicméně, to že Rath v kampani nevystupoval je podle něj důvod proč ČSSD nevyhrála s větším přehledem. Od volební kampaně se (dost dlouho po volbách) distancoval, prý vedení ČSSD varoval: „Tvrdíkovi klobásy zdarma nám úspěch nepřinesou“. Po bitvě je každý generál je krásné přísloví, nicméně pro Davida Ratha asi neplatí. Důležité je všechny ostatní přeřvat: „Já to říkal, Já to říkal – kdyby jste mě poslouchali, tak jsme vyhráli!“. Rath ovšem opomíjí jeden fakt: spousta voličů ČSSD nevolila tuto stranu, protože nemohou vystát právě Davida Ratha! Od Tvrdíka a kolektivu byl geniální nápad Ratha z kampaně vynechat, podle mého názoru by jim po umístění Davida Ratha na billboardy procenta ve finále o malý kousek spadla (řekněme o 2 - 3 %). 

Na začátku jsem zmínil, že se David Rath na čas stáhnul ze všech médií. Není to tak docela pravda. Existuje jedno médium, kde je jeho fotografie pravidelně na každé straně. Médium kde je prezentován jako sportovec, lidumil a mravní veličina. „Noviny“ se jmenují Středočeský magazín. Pravděpodobně je platí daňoví poplatníci, ale takto se chovají i jiní politici regionální a proto to nebudu kritizovat. U tohoto magazínu to ovšem občas přeci jen už hraničí s Goebblesovskou tradicí informování občanů.

mikes.jpg

Například v posledním čísle (napočítal jsem v něm 14 fotek Davida Ratha, celé číslo má 17 stran) si můžete přečíst hned několik perel (pravděpodobně přímo od D. Ratha – články nejsou podepsané). Hned vedle fotografie hejtmana předávajícího nová kola policistům si přečtete slaboduchou litanii: „Ministr životního prostředí Pavel Drobil chce zničit krásy Křivoklátska“. V článku si můžete přečíst futuristickou vizi, kterak Pavel Drobil chce Křivoklátsko vytěžit a zalít betonem. Další perlou (ale opravdu nechutnou) je článek: „Je drzost chlubit se cizím peřím“. V tomto článku si David Rath otevřeně stěžuje na starostku Roztok, že ho nepozvala na večírek k otevření jedné nové silnice. Neuvěřitelné. Dále v čísle najdete článek o potopení projektu středočeské university ďábelskou pravicí, Marek Šnajdr chce ukrást lázně, Bendl nechal dluh 9 miliard, středočeské nemocnice hospodařili se ziskem (!-haha) atd.

Shrnuto: blíží se volby, Rath se vrací do médií. Jediná možnost je jít k volbám a vyjádřit se k tomu dle svého názoru a přesvědčení. Pro mě osobně je Rath nevolitelná persona.

Další info:

http://www.kr-stredocesky.cz/portal/stredocesky-kraj/stredocesky-magazin/stredocesky-magazin.htm

http://www.lidovky.cz/hejtman-rath-si-ucty-se-starostkou-roztok-vyridil-pres-inzerat-pw7-/ln_domov.asp?c=A100823_164124_ln_domov_hs

http://zpravy.idnes.cz/rath-rikal-jsem-ze-tvrdikovy-klobasy-zdarma-nam-uspech-neprinesou-10a-/domaci.asp?c=A100820_122840_domaci_mku

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky