Skokan

čtvrtek 9. září 2010 17:40

Skoro každý den se ožere, vyleze na nejbližší věž a hrozí skokem. Řeší to záchranáři, policie, hasiči. Jeho počínání už prý stálo několik stovek tisíc korun. Dle psychiatrů je ovšem normální a není důvod k hospitalizaci.

Při jednom za zásahů na tohoto delikventa Jirku z Valdic mě hodně zamrazilo. Policista přeskakuje z jeřábu, chytá ho, drží a předává ostatním kolegům. Co kdyby ten policista spadnul? Zemřel by při výkonu služby, zachraňování života. Jenže ten koho zachraňoval je evidentní troska, „zbytečný člověk“, magor co každý den vyleze na věž a hrozí že skočí.

Zavolá si svou oblíbenou policejní vyjednavačku, pošle si pro cigarety a vychutnává si pozornost. Ve Východních čechách už ho měli po krk, tak mu koupili lístek na vlak. Takže teď je v Praze na Hlaváku. Našel si nejbližší sloup s plošinou a už je tam. 

Důvod? Ve vězení mu prý ukradli policisté mobil za 15 000 Kč. Takový mobil nemám ani já. Nikdo koho znám. Ale to jedno, stejně je to jen záminka. 

Cvokaři tvrdí, že je v pořádku. Není důvod k hospitalizaci. Každý den vyleze na nějakou věž a hrozí že skočí. Ano, to zní logicky a příčetně. Je to zajisté normální člověk.

Nebudeme si nic nalhávat. Hlavní funkce blázinců jsou dvě. Ta první je vyléčit duševně choré, tou druhou  funkcí je držet je pod zámkem ať nemůžou nikomu ublížit, nebo dělat nějakou škodu. Zachovat tak řád ve společnosti. Za pár dnů stálo jeho počítání královehradecký kraj stovky tisíc. Blázinec by byl levnější.

Jenže tenhle chlapík prý do blázince nepatří. Tak mu uspořádáme sbírku na novej mobil ať dá pokoj.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky