Stydlivá radost

středa 22. září 2010 13:32

Krásné, těžko přeložitelné, anglické sousloví „Guilty pleasure“ označuje nějakou zábavu (film, hudbu, knihu, jídlo), kterou zbožňujete, ale trošku se za to stydíte. Je to prostě něco co Vás strašně baví, ale cítíte kvůli tomu mírnou vinu a moc se s tím nešíříte před přáteli. Pro mě je nyní jednoznačně takovou guilty plesure americký seriál GLEE.

Tento seriál se začal vysílat v Americe v roce 2009 a od té doby nasbíral nejen spoustu fandů, ale i různých ocenění. Když si seriál najdete v některé z mnoha filmových databází naleznete u něj následující popisek žánrového zařazení: Komedie / Drama / Hudební / Muzikál.

A to všechno je přesně GLEE.

 

 

Hlavní postavou seriálu je středoškolský učitel španělštiny Will Schuester, který se rozhodne navrátit školnímu pěveckému klubu jeho zašlou slávu. V americké střední škole tvrdě rozdělené do kastovního systému (roztleskávačky, fotbalisté, šprti atd.) jsou příslušníci pěveckého spolku na dně společenského žebříčku. Spolek ovšem díky Willovu kreativnímu náboru nových členů a učebním metodám začne brzy sbírat úspěchy. A na tomto pozadí se řeší různé problémy středoškoláků ve spolku, ale i jejich učitelů a rodičů. Jo, a abych nezapomněl: je to muzikál, takže když nějaký puberťák potřebuje vyjádřit emoce, tak začne zpívat a tancovat.

glee2.jpg

GLEE je dějově neuvěřitelně naivní zábava plná těch nejprovařenějších klišé. Nicméně geniálně vybraní herci, skvělá kamera muzikálových čísel, hlavně neuvěřitelné pěvecké výkony a hudba jsou důvody, proč je tenhle seriál tak návykový a proč se těším na každý další díl. Navíc po několika humorných dílech zpočátku seriálu přichází později i trochu toho temnějšího a sarkastického humoru.

glee3.jpg

Pro mě je GLEE jednoznačně tím nejlepším co se na podzim objevilo na českých televizích (seriál GLEE vysílá Prima COOL). 

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky