Ospalé Františkovy Lázně

pátek 19. listopad 2010 11:06

Frantisek (kopie)
Karel Sec

Podzimní výlet do Františkových lázní. Líné, ospalé město. Minimum turistů. Spousta německých důchodců. Prý jim to tam "u nich" platí pojišťovna.

Atmosféra tohoto města je úžasná. Nikam se nespěchá, teplé oplatky. Projít se po kolonádě, zajít si na nějakou tu lázeňskou proceduru. Teplé oplatky. Projít se po kolonádě. Zajít do kavárny. A zase jeden teplý oplatek.  

Konečně jsem plně pochopil termín "ospalé lázeňské městečko".

 

 

 

 

Lavicky.jpg
Lázeňský park, podzimní barvičky a nikde nikdo. Pacienti z Německa a Rakouska jsou schovaní po ozdravovnách a kavárnách. Park je plný veverek černé barvy a opuštěných laviček. 

Kolonada.jpg
Kolonáda. Několik kaváren, naprosto nesmyslných obchodů (např. hodně zašlá drogerie) a oplatky. Všude "místní" oplatky (vyráběné v Chebu) a všichni je Vám rádi trochu ohřejí. Vyjímečně dobrá restaurace - Cafe Cinema (každé jídlo je vizuální i chuťový zážitek, příjemná a rychlá obsluha)

park.jpg
Výhled z parku. Zde bývají v průběhu roku koncerty místního orchestru. Poblíž je nástěnka, kde se tvrdí, že koncerty už letos nebudou. Nikoliv kvůli počasí, ale kvůli penězům. Ty jaksi chybí.

Mustek.jpg
Zátiší blízko jednoho z mnoha pramenů. Místní minerální voda je opravdu silný zážitek, který jsem si párkrát dopřál. Ale moc velká dobrota to není. Asi proto jsou tak léčivé.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky