Lovci Mamutů

úterý 11. leden 2011 11:06

Chystá se film dle jedné z nejlepších knih Eduarda Štorcha.

Tahle skvělá akční love story z Doby Kamenné byla má oblíbená kniha v dětství. Příběhy lovce Kopčema, jeho lásky ke krásné Lasičce a osudy tlupy z Dolních Věstonic jsou beze sporu pro film jako dělané.

Nicméně výsledného filmu se přesto trochu bojím. Stačí si vzpomenout jak dopadly jiné Štorchovi adaptace, např. Osada havranů. Což je zejména díky účesu a slipům „Havraního pírka“ Jiřího Bartošky, naprosto nekoukatelná hovadina.

 

lovci_mamutu1.jpg

Lovce Mamutů režíruje „snowborďák“ Karel Janák (kdo taky jiný) a na historickou přesnost má dbát Národní Museum. Technickou stránku filmu má na starosti společnost Three Brothers, která se už podílela na několika velkých mezinárodních projektech (Příběh rytíře, Nomád, Van Helsing, Johanka z Arků atd.).

lovci_mamutu3.jpg

Obsazení filmu zatím neznámé, Jiří Bartoška bude zřejmě chybět.  

lovci_mamutu2.jpg

Na internetu se už objevil dost děsivě vypadající teaser, nicméně je to evidentně naprosto surový, neupravený materiál. Moc neříká o výsledné podobě filmu. Třetinu filmu mají prý tvořit triky - dočkáme se i mamuta?

Opatrně se na film těším. Opatrně. 

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky