Jandák a jeho pes

sobota 22. leden 2011 18:33

Pes je nejlepší přítel člověka. A sociální demokrat Vítězslav Jandák hodlá čest svého přítele ze zvířecí říše bránit i za cenu hanebného zneužití institutu poslanecké imunity.

Vítězslav Jandák se rozhodl banální sousedský spor řešit opravdu hodně nešťastně. A co se stalo? Jeho soused byl, dle svých slov, napaden volně pobíhajícím labradorem poslance Jandáka. Prkotina, co měla na místě skončit pokutou, vyvrcholila tím, že Jandák zamával poslaneckým průkazem. Dál už nic neřešil.

 

Případem se teď bude zaobírat imunitní výbor poslanecké sněmovny. Maximální pokuta za přestupek „pes bez vodítka“ je 50 000 Kč a Jandák vůbec nezapírá, že jeho labrador bez vodítka byl. Jeho obhajoba spočívá v tom, že jeho „slepecký“ pes by přece nikomu neublížil. Proto asi nemusí být na vodítku. To je fascinující logika hodná zákonodárce. 

Přijde mi, že někteří politici (napříč sněmovnou) žijí prostě na jiné planetě než my. A hlavně, že vůbec nechápou jak nám často připadají. To akvárium ve kterém se pohybují už dlouho nikdo nečistil. Kalná voda ve které plavou, žerou a vyměšují jim zastírá výhled ven. A tak nevidí jak směšní nám připadají a že jsme znechucenější a znechucenější…..

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky