Strašidelné filmy

pondělí 31. leden 2011 13:41

Tento týden do českých kin vstupují hned dva filmy označené tvůrci jako horrory, to se zase tak často nestává. Horror, jako žánr, příliš v našich kinech tradičně úspěšný není. Nyní tedy do kin vstupují hned dva „strašidelné filmy“: Temná krajina a Řetězová zpráva.

Začnu tím lepším. Temná krajina (Dark Country) je už dokonce (!) dva roky stará podívaná a jediný důvod proč se (dle mého názoru) dostává nyní do kin je její 3D formát. Jinak se totiž jedná o nepříliš nápaditý mysteriózní thriller, kterému spíše sluší televizní obrazovka. 

Mladý novomanželský pár při noční jízdě za novým životem srazí autem neznámého cizince. Ten je pak začne „psychicky týrat“. Film se odehrává v podivném, surreálnem prostředí. Trošku ve stylu filmu Sin City, ale bohužel s mnohem menším rozpočtem. Režii si sám sobě svěřil představitel hlavní role Thomas Jane. Ten jako herec moc velkou díru do světa neudělal, mám pocit, že jako režisér má mnohem větší šance. Temná krajina je totiž svým způsobem zajímavá s dobrou atmosférou tajemna.

Temna2.jpg

Opět je to jeden z těch filmů co se snaží mít šokující závěrečnou pointu. V tomto případě je bohužel pointa naprosto nesmyslná. Lynchovi filmy jsou často také dějově nesmyslné, ale vždy se zatím skrývá jakési poselství, či skrytá „metafora“. Zde je závěrečná pointa tak strašně uhozená, že je až humorná. Také je třeba upozornit, že filmu absolutně nesvědčí 3D formát, naopak ruší a navíc se jedná o nějaký hodně levný styl 3D. Spíše do kina nechoďte a počkejte si na DVD.

dc_poster.jpg

Co napsat o filmu Řetězová zpráva (Chain Letter)? Jedná se o naprosto nenápaditou blbůstku, která ačkoliv pojednává o informačních technologiích (hlavně internetu) a natočena byla loni, tak působí jako z roku 1990. Tvůrci nevěděli o internetu vůbec nic, a bohužel se nevyznají ani v točení horrorů. V Řetězové zprávě není jedna jediná nějak zajímavá scéna, herci nehrají, hudba nestraší. A nuda nudí. Příběh studentů, kteří dostanou řetězový e-mail: „pokud to nepošleš dál tak zemřeš!“ Někteří e-mail nepřepošlou dále a následně přijde potetovaný neznámý chlap a zabije je. Řetězem!
(Chápete? Řetězový dopis, tak je zabíjí řetězem, hahaha).

chain.jpg

Film má asi varovat dospívající mládež před nebezpečím internetu, ale internet může být i užitečný. Třeba v tuto chvíli prostřednictvím internetu varuji dospívající mládež (a všechny ostatní): tomuhle filmu se vyhněte obloukem.

chain_poster.jpg

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky