Neskutečná drzost 2

úterý 15. únor 2011 08:56

Naši poslanci nejsou moc populární sortou lidí. Pravděpodobně z dobrých důvodů, dělají totiž všechno možné aby populární nebyli. Přesto jsem byl nedávno snad poprvé v životě na naši poslaneckou sněmovnu hrdý.

Před schvalováním zákona o třetím odboji, jehož hlavním cílem je jakási mravní satisfakce pro bojovníky proti komunismu, se opět projevila komunistická poslankyně Marta Semelová. O té jsem již kdysi psal (zde), proslavila se svou kampaní proti pouštění dokumentů o komunismu malým dětem. Některé školy zvaly také na debaty bývalé politické vězně, což soudružku Semelovou strašně rozčiluje. Prý by se v rámci vyváženosti měli takových debat zúčastnit i komunisté. Jo, třeba bachaři, nebo členové STB. Mohlo by pak před prvňáčky docházet k úžasným setkáním.

Tentokrát soudružka Semelová začala před poslaneckou sněmovou vyzdvihovat práci pohraničníků. Těsně před ní v tradičně hysterickém projevu, syn sadistického bachaře Grebeníček, bojovníky proti komunismu označil za teroristy.

„Byli to příslušníci Pohraniční stráže, kdo zabezpečovali klid pro pokojný život a práci lidí nejen v pohraničí. A neměli jednoduchou službu, o tom svědčí i prameny z 50. let, kdy u narušitelů hranice byly nalezeny zbraně.“

Při projevu soudružky učitelky Semelové se ve sněmovně strhla docela solidní vřava. Poslanci začali (napříč politickým spektrem, kromě komunistů) bučet a třískat deskami do lavic. Vzápětí vystoupil poslanec Jandák (který rozhodně není můj oblíbenec) s emotivním vystoupením a slíbil, že pro zákon bude hlasovat a dočkal se potlesku od celé sněmovny.    

„Chtěl bych vzkázat kolegyni z KSČM, že zbraně jsme doma měli. Otce zatkli v roce 1960 a jsem na to hrdý, že jsme ty zbraně měli. Škoda, že jsme je nepoužili. Po tomto vystoupení pro zákon budu hlasovat.“

Škoda, že se tyto projevy zdravého rozumu v poslanecké sněmovně objevují jen velmi zřídka.

Poslanec Polčák celou debatu uzavřel slibnou větou:

"Chtěl bych nyní požádat za klub TOP 09 a Starostové pana ministra vnitra, aby bez prodlení, pokud možno co nejdříve, projednala vláda návrh Senátu na pozastavení činnosti KSČM a aby tento návrh poslala k Nejvyššímu správnímu soudu. Co nejdříve."

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky