Reflex na cestě do pekla

čtvrtek 2. červen 2011 12:56

Po dlouhé době jsem otevřel internetové stránky společenského týdeníku Reflex a hned u prvního „článku“ jsem se musel rozčílit. Pojednání o královédvorské ZOO je opravdu výživnou ukázkou blábolu novinářského lenochoda.

O co jde? Zoo ve Dvoře Králové jako první zahrada v ČR dovolila vjezd osobních aut návštěvníků do jedné své části, zvané Safari. Jakožto rodák ze Dvora Králové jsem v této Zoo byl asi stokrát, kdysi jsem tam i pracoval jako brigádník. Zahradu znám tedy docela dobře, a to včetně nyní diskutované Safari.

I z tohoto důvodu jsem se nedávno pousmál nad rozčilováním některých ekologů o nevhodnosti vjezdu aut do safari z důvodu narušování psychické pohody chovaných zvířat. Královédvorská Safari je totiž obrovská plocha, kterou už několik desetiletí křižují staré autobusy Ikarus, které vydávají podobné zvuky jako stádo splašených nosorožců a jejich emise dosahují úrovně startujícího raketoplánu. Nápad nahradit tyto autobusy automobily návštěvníků je tedy pro zvířata spíše blahodárný. Někteří kritici také celou věc brutálně nepochopili a měli za to, že auta budou jezdit po „normální“ části Zoo s klecemi a výběhy, ale to nechme stranou.

DSC_6375.jpg

Vrcholem je ale rádoby kritický blábol D. Šmída z Reflexu. Z jeho intelektuálního zamyšlení je evidentní, že tuto zprávu zaslechl někde tzv. „z rychlíku“, vůbec se neobtěžoval si zjistit jakékoliv podrobnosti a sepsal na toto téma celkem podrobné zamyšlení o stavu dnešní společnosti, do kterého se mu podařilo zamíchat i kritiku fast-foodů a prezidenta Václava Klause. Blábolivé pojednání osciluje mezi zvratkem povýšeného intelektuála a absolutním nepochopením celé problematiky.

Také by si měl pražský intelektuál uvědomit, že ve východních Čechách jsou dvě města. Jedno se jmenuje Hradec Králové a to druhé Dvůr Králové. To znamená, že dostane-li se ke skloňování, výraz „královehradecká“ zoo posílá jeho esej do úplně jiného města!

Co se to s Reflexem děje? Zběžný pohled na titulky dalších článků (např. "Obří batole terorizuje návštěvníky parků") mě jen utvrzuje v jednom: vypínám, nekupuji. Nashledanou.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky