Jehla

pondělí 11. červenec 2011 07:26

Proč o prázdninách vůbec zapínat televizi?

Pár důvodů se najde. Je jich hodně málo, protože všechny televize o prázdninách nasazují spíše nekonečné opakování a nekvalitní záležitosti. Nicméně, jeden z důvodů proč televizi zapnout je rozhodně dramatický TV film Jehla z roku 1982. 

V hlavní roli doktorky Krausové se představila Jana Brejchová, která zde skvěle hraje svobodnou, čtyřicetiletou matku. Ženu která v životě prakticky nic nedokázala. Na prahu čtyřicítky tak balancuje mezi totální životní prohrou, rutinní prací, milencem a hlavně malým synem, který žije s její matkou.

Pracuje ve veterinárním výzkumném ústavu (kde další osazenstvo hrají zejména Radovan Lukavský a Jiří Bartoška), kde jsou po několikaleté rutinní práci najednou konfrontováni se závažnou epidemií vztekliny. Doktorce Krausové se tak naposledy v životě otevírá příležitost něco dokázat, ale zároveň bude muset něco i obětovat.

02.jpg

Tato televizní hra, kterou natočil černobíle Jiří Svoboda, je v mnoha ohledech o úroveň výš než většina české současné kino produkce. Jedná se o napínavý, na svou dobu odvážný film, který ještě umocňuje syrová černobílá „komunistická“ kamera. Svoboda byl v roce 1982 v životní formě, vždyť jen rok poté natočil jeden z nejlepších českých filmů Zánik samoty Berhof!

Dnes ve 23:00 na ČT1.

04.jpg

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky