Super 8

pátek 9. září 2011 08:26

Super 8 je poctivé sci-fi, které si zaslouží pozornost. A návštěvu kina.

 

V dnešní době, kdy je většina filmů žánru sci-fi založená na počítačových tricích, více než na příběhu, působí film Super 8 jako zjevení z jiné doby. Svým způsobem totiž také z jiné doby je. Super 8 je primárně určen spíše dospělejšímu publiku, lidem kteří vyrůstali na filmech jako E.T. mimozemšťan a Blízká setkání třetího druhu. Dnešní mladé publikum bude mít asi s tímto filmem problém. Je málo efektní, málo akční, málo „nadupaný“. Středobodem filmu nejsou triky a efektní nápady, ale dialogy a emoce.

parta.jpg

Partička dětí vyrůstá na americkém předměstí sedmdesátých let a jejich hlavním zájmem je natočení amatérského krátkometrážního zombie hororu. Při natáčení jedné ze scén jsou svědky podivného vykolejení vojenského vlaku a záhy poté jejich městečko začne okupovat armáda a ztrácejí se pejskové, mikrovlnky a lidé. Hlavní dětští hrdinové musejí překonat problémy dospívání (které do jejich chlapecké party vnáší překrásná Elle Fanning), problémy s rodiči a hlavně vyřešit co se vlastně v jejich městě děje. 

elle-fanning.jpg

Super 8 nepřináší dějově vůbec nic nového. Někde jsem si přečetl krásnou charakteristiku, že se jedná o remake E.T. mimozemšťana, kdyby ho ovšem napsal Stephen King. A přesně tak to je. Super 8 přináší pocit příjemné nostalgie, prvních návštěv kin, prvního filmového úžasu. A tyto pocity upřímně kazí a ničí hnusný český dabing se kterým je Super 8 u nás posílán do kin.    

parta2.jpg

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky