I ženy mají své dny

čtvrtek 24. listopad 2011 09:55

Nový český film Perfect Days má fascinující slogan o ženách co mají své dny. Nicméně stojí za to ho vidět?

Tvorba režisérky Alice Nellis mě nechává chladným. Schopných režisérek máme ovšem tak málo, že nelze nerespektovat její snahu o tvorbu "ženských" filmů reflektujících současnost. Jako divák mužského pohlaví mám ovšem se scénáři jejich novějších filmů (Tajnosti, Mamas and Papas) docela problém. Motivace jejích hrdinek mi totiž absolutně unikají, někdy i otravují. Její nový film Perfect Days je pak absolutní esencí nepochopitelnosti pro tu logičtěji uvažující část populace (mám na mysli muže).

Hlavní hrdina Erika (Ivana Chýlková) čerstvá čtyřicátnice a rozvedená kariéristka, zjistí že v jejím životě něco chybí. Hádáte správně - je to dítě. 

Biologické hodiny tikají a tak Erika začíná cílevědomě spřádat plány na pořízení potomka. Do plánů se ovšem zamíchá barman Adam (Vojta Kotek). A věci se komplikují. 

bar.JPG

Perfect Days je v podstatě zfilmovaný ženský časopis pro movité čtyřicátnice. Jsou v něm reklamy na oblečení a jiné módní doplňky, jsou v něm rady jak na si najít super chlapa, rady jak mu vládnout, rady jak si pořídit dítě bez ztráty kariéry atd. Dialogy typu: "To je ale krásný kabát, není od Max Mary?" film neuvěřitelně schazují a otravují. Ale problémem asi bude, že nejsem cílová skupina (bezdětná čtyřicátnice). 

kot.JPG

Hlavní problém filmu (a většiny českých filmů) je ovšem nepovedená oscilace mezi komedií a dramatem. Tady bych to viděl spíše na komedii, ale nepovedlo se.

g1.JPG

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky