Reflex v pekle

čtvrtek 26. leden 2012 06:20

J.X.Doležal se vyjádřil k aktuální kauze Mašín versus Palach. Další pseudointelektuální blábol pod hlavičkou časopisu Reflex.

Už párkrát jsem se rozepsal o tom jak se s plynoucími roky mění negativně (z mého pohledu) časopis Reflex. V žalůdku mi leží zejména "investigativec" J.X. Doležal. Něco více zde, a zde a zde. Kromě toho mě ještě fascinují fotomontážní obálky ze kterých tak strašně sálá snaha šokovat, až jsou srandovní.

Tentokrát musel ovšem J.X.D vykouřit nějaký opravdu špatný materiál, protože jeho "úvaha": Mašín není psychiatr, ale psychopat, je opravdu vrcholným dílem odpornosti. O co vlastně jde?

Josef Mašín se odvážil vypustit do světa následující tvrzení:

"Nepovažuji za zodpovědné a za dobrý příklad mládeži oslavovat čin sebezmrzačení, sebeupálení z jakýchkoli důvodů".

J.X.D. reaguje naprosto přehnanou tirádou, kde Mašína obviňuje jako vraha a psychopata, "podřezávače" uspaných policistů (zde).

Mašínovo tvrzení je ale naprosto pravdivé a těžko vyvratitelné. Navíc, můj názor je, že podpálit se může opravdu pouze labilní člověk se sklony k sebevraždě. V tom má Mašín samozřejmě naprostou pravdu.

Novinářský styl J.X.D. je založen na konfrontaci, zveličování a silných slovních zkratkách (často nesmyslných). Tyto nástroje používá i v této své úvaze, i když je to spíše jen taková internetová urážka. Do očí by to J.X.D panu Mašínovi asi neřekl, mohl by totiž špatně skončit.

Je velmi zajímavé jeho úvahu číst a v duchu si ji srovnávat s jazykem komunistické propagandy. Skoro každá věta by se dala po malé úpravě tisknout v Rudém Právu. Tvrdě propagandistická tvrzení ještě autor koření přídavnými jmény. Dle jeho jazykopádu se v případě Mašínů nejednalo pouze o gang, ale o "vražedný gang". Mašínova úvaha není pouze kravina, ale "totální kravina". Kultivovaný jazyk intelektuála, který je radost číst.

Nicméně si J.X.D. nevybral moc dobrý cíl. Češi mají obecně strašně málo hrdinů, ale rodina Mašínů mezi ně rozhodně patří. A určitě si nezaslouží útoky od bulváru. Protože při pohledu na webové stránky Reflexu zjistíte že se jedná pouze o určitou formu bulváru, pro rádoby chytráky. A J.X.D. je v psaní bulváru opravdu dobrý.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky