První krok

čtvrtek 23. únor 2012 07:53

Následuje spíše malé zamyšlení, nikoliv přímo snaha o recenzi nového českého seriálu První krok.

Upoutávky na nový seriál z prostředí jakési taneční akademie už na Nově běží nějaký čas a upřímně řečeno: vypadalo to na velký průšvih. Už z těch upoutávek byl vidět malý rozpočet, papundeklové kulisy, chaotické taneční scény a spousta krásných, mladých „neherců“. Pro mě překvapivě si TV Nova v upoutávkách vybrala autorský přístup a od začátku neustále zdůrazňuje, že jde o seriál od Jiřího Vejdělka, režiséra filmů Ženy v pokušení, Muži v naději, Účastníci zájezdu atd. 

Každá snaha o implementaci moderních seriálových trendů do českého prostředí je mi velmi sympatická, ale podařené záležitosti jsou zatím podle mě jen dvě: Kriminálka Anděl a Terapie.
První krok se mezi ně velmi pravděpodobně nezařadí. 

Při sledování včerejší české premiéry prvního dílu, jsem si jen zoufal nad spoustou klišé, autoři hned do prvního dílu napasovali všechno co je napadlo, že by mohlo zabrat: lásku na první pohled, hezounkého záporňáka (na konci seriálu bude určitě hodný), extravagantního homosexuála, drsnou ředitelku, učitelku alkoholičku, dceru slavné tanečnice co se snaží si něco dokázat, Rudu z Ostravy (mimochodem neuvěřitelně odfláknutá „humorná postavička“) atd. Fascinující je také snaha o multikulturní prostředí: máme zde bělochy, černošku a černocha, asiata. To ale vyznívá naprosto směšně, v českém prostředí by tam měl být spíše nějaký Róm. 

pic.jpg

Dalším problémem jsou peníze. Kulisy vypadají jako ze Studia Kamarád, pořád jsem čekal kdy přijde zatancovat Jú a Hele. Škola se snaží vypadat moderně designově (koleje také), ale působí strašně podivně. S nedostatkem peněz v rozpočtu seriálu také pravděpodobně souvisí i strašná taneční choreografie. Navíc jsem měl pocit, že některé hlavní postavy ani moc tancovat neumějí!


Podle mě je obrovský rozdíl mezi tímto.... 


a tímto.....
A to nejenom v penezích, které seriál stojí. Zejména v nápaditosti a samozřejmě i v talentu všech zůčastněných

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky