Iron Sky

středa 27. červen 2012 12:04

Na konci 2. světové války zbytky nacistů před porážkou utekli na odvrácenou stranu Měsíce, kde si postavili základnu ve tvaru hákového kříže. Staví létající talíře, zbrojí, vylepšují rasu a připravují se na útok na planetu Zemi. Finsko-Německo-Australská koprodukční sci-fi komedie přichází do našich kin. 

 

 

Film Iron Sky (to je kupodivu i český název) je evropská sci-fi komedie s rádoby moralistickým poselstvím. Hlavní hrdinové (krásná nacistka a krásný černošský astronaut) musí překonat různá nebezpečentstva, zachránit svět a zamilovat se!

Tvůrci se ovšem rozhodli nedržet se pouze parodické roviny příběhu (která je výborná) a rozhodli se dívákovi předat POSELSTVÍ ve formě módní sociální kritiky demokracie. A to je velký problém. Měsíční část příběhu je vtipná a plná nápadů, ale jakmile se náckové dostanou na Zemi začne se z filmu stávat nekonzistentní blábol o tom jak je Amerika hrozně fašistická země. Film si ovšem rozhodně užije každý koho vzrušují blondýny v nacistických uniformách.

iron-sky.jpg

Režisér Timo Vuorensola má cit pro dobře vypointovaný vtip (ten se Severní Koreou je opravdu povedený), ale chce to víc se věnovat scénáři a méně vykrádat filmové velikány (hlavně Stanley Kubricka, nebo to byl hold?).

Film už vyšel na DVD, BluRay atd., proč se v létě objevuje v našich kinech?

Další film režiséra Vuorensola se připravuje a bude se jmenovat I killed Adolf Hitler (Zabil jsem Adolfa Hitlera) jedná se o adaptaci výborného komiksu o zabijákovi vyslaném do roku 1939 zabít Adolfa Hitlera.  

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky