Jsem Parazit!

pondělí 18. březen 2013 10:45

Do včerejšího dne jsem netušil, že jsem parazit. Naopak, diky svým obrovským odvodům do systému (daní a sociálního pojištění) jsem měl naopak pocit, že jsem pilířem české společnosti.

To co v podstatě všichni OSVČ dělají je totiž sponzoringem státu, který jim nedává nic zpět. Silnice jsou rozbité, policie je pravděpodobně neochraní, důchod mít nebudou pokud si neušetří, onemocní-li vše si platí ze svého, atd.). Nicméně jakýsi podivný stínový ministr financí ČSSD (nebyl náhodou už kdysi cca rok ministrem zemědělství?) mě vyvedl z omylu. Jsem parazit.

Za tuhle urážku se už omluvil, asi to tak nemyslel. Jeho předseda se distancoval, odbory tvrdí že je to (trochu) silná káva. Pan Mládek z ČSSD asi pochopil, že přestřelil (nebo spíše, že si to měl zatím nechat pro sebe a své teorie zveřejnit až po volbách). Při pohledu do jeho životopisu mne fascinují dvě věci. Jako mnoho vrcholných sociálních demokratů v podstatě v životě nepracoval v tržním prostředí a jako prognostika ho šlechtí genialita s níž vstoupil do KSČ v roce 1987, aby v roce 1989 vystoupil. Chytré!

Ale stejně je zajímavé jak se ta mrcha historie opakuje. Zase je tu skupinka lidí co se snaží zlikvidovat tu vrstvu společnosti, co je nezávislá na systému a udělat z nich dojnou krávu pro podplácení svých nezodpovednych voličů.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky