Nepřátelé Společnosti

úterý 16. duben 2013 19:54

Na geniální a bohužel prorockou knihu Paula Johnsona "Nepřátelé Společnosti" v poslední době často vzpomínám.

Rád bych si ji i znovu přečetl, ale bohužel ji nevlastním a dle mých informací je beznadějně vyprodaná. Nicméně na mne před pár lety hluboce zapůsobila (což platí pro všechny knihy Paula Johnsona) a myslím, že hodně svých naivních mladistvých názorů jsem po jejím přečtení rychle přehodnotil.

A proč na ní poslední dobou vzpomínám? Posuďte prosím následující text:

„Myslím si, že je to určité téma, které bychom neměli úplně minout, ale … V této chvíli to necítím jako silné stranické téma, ale vím osobně, že se tímto zabýváme, vím sama, že to skutečně není jedno. V každém případě, ať už se kdokoli vyjádří sám za sebe, nebudu to hodnotit. V každém případě si myslím, že to není téma, které by se mělo úplně minout a úplně obejít. Ano, cítím to stejně, že bychom se s tím neměli nezabývat.“

Vlastně nezáleží na tom o čem naše ministryně kultury (!) mluví. Tento nehorázný blábol je útokem na zdravý rozum a ve mne vyvolává pocity zmaru. Takovou mluvu používají nepřátelé společnosti.

Jedním slovem: koncentrované zlo.  

 

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky