Nezaměstnanost

středa 22. leden 2014 15:52

Ekonom odborových svazů Jaroslav Ungerman má PLÁN!

V nedávném rozhovoru pro časopis TÝDEN:

"My se musíme vrátit někdy do doby, kdy se v šedesátých letech zaváděl pětidenní pracovní týden, a zamyslet se nad tím, jestli východisko není čtyřdenní pracovní týden. To by samozřejmě vytvořilo prostor pro zaměstnávání více lidí a současně by to znamenalo přerozdělení mezi kapitálem a prací"

Zdroj zde.

Nemám ekonomické vzdělání a přesto tvrdím: nezaměstnanost ještě více sníží třídenní pracovní týden, a ještě více dvoudenní pracovní týden! Ze strany odboráře se jedná o převratnou a inovativní myšlenku hodnou okamžité realizace. Brzo se totiž zjistí, že tahle myšlenka v realitě obstojí pouze v manuálních, směnových provozech. V zaměstnáních, kde je v podstatě nepodstatné, kdo u toho pásu stojí (často voliči ČSSD). U naprosté většiny ostatních zaměstnání dojde k jinému efektu. Zaměstnavatel totiž brzo zjistí, že co jste byli schopní udělat za pět dní, uděláte i za dny čtyři. A to povede k čemu? No, hádejte.....

Tvrdit, že něco takového nepovede ke snížení platů je vědomá lež.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky