Huml versus Kvitová II

úterý 15. červenec 2014 16:42

Aférka bobtná, nesplaskává. Vyjadřuje se k ní kdekdo. Včetně samozřejmě jejího autora: pan poslanec pochopil že přestřelil, ale pozdě špíny honiti. Kde by se slušný člověk odevzdal léčivému mlčení a doufal v zapomnění, tam Huml pokračuje v kydání hnoje. A má na to zdroje!

Těžko vinit komunismem vysochanou osobu jako je poslanec Huml za názory na daňové ráje a sportovce s nerovnostářskými příjmy. Osobně mne na jeho výlevu nejvíce štvalo to označení vítězky Wimbledonu jako "špíny". Pan poslanec, jako správný politik, samozřejmě argumentoval tím, že on jí tak nenazval. Pouze to slovo "sdílel" na facebooku.

To je "geniální" argumentace. Takto by se ovšem mohli obhajovat i šiřitelé dětské pornografie: "Cože? Já ty fotky nedělal. Jen jsem je jen sdílel!!!" Pan poslanec vůbec nechápe svou individuální odpovědnost jako veřejné osoby, prostě plácnul do vody s cílem vidět svoje jméno v novinách. A to se povedlo.

Pravděpodobně ovšem nečekal, to co následoval a na co mají Američané krásné slovo: "shitstorm". Nesouhlasí s ním skoro nikdo. Veřejnost je na straně Petry Kvitové, prezident a všichni vrcholní politici našeho státu taktéž. Škromach ho nazval blbcem, a to je smrtící.

Souhlasné názory tedy hledá, kde může, až se konečně na něj usmálo štěstí v podobě zamyšlení novinářky Ireny Ryšánkové (zde):

"Pokud jde o Petru Kvitovou a její daňový přesun do Monaka, jsem poněkud na rozpacích….  Ač se mi do toho moc nechce, musím souhlasit, alespoň z části, s článkem Deníku Referendum i poslancem Humlem. Kvitová sama zdůrazňovala, že chce být vzorem pro české děti. Nebo  ne? A tenisový klub Petry Kvitové, Agrofert Prostějov, dostal od ministerstva školství veřejné peníze - dotaci ve výši dvanáct a půl milionu korun na sportovní činnost. Kromě toho také sedm milionů na nový plot okolo areálu. Nebo ne? Je trochu hloupé, odstěhovat se do Monaka, abych nemusela platit daně státu,  který chci reprezentovat. Doma je  nejlíp… Nebo ne?"

Je to takové povrchní mudrlantství, které nic neřeší. A navíc opět totálně pomýlená logika. Ta dotace a nový plot, to bylo dodáno a postaveno pro Petru Kvitovou? Opravdu? Ještě jednou se musím ptát: platíme daně, protože dlužíme státu peníze? Vystudoval jsem státní vysokou školu a nyní se nijak nevěnuji propagaci české vědy - dlužím tedy peníze za svá studia státu? Ano, nebo ne? Odpovím si sám: samozřejmě, že ne.

Další vzpruhou byl recesistický server Infobaden News, který zplodil humornou zprávičku (zde), na kterou se poslanec Huml odvolává jako na další podpůrný zdroj. Snad chápe, že je to ironie. Snad.

Osobně mne nejvíce dojal tenista Bohdan Ulihrach, který aféru glosoval slovy:

"Chyba byla, že Petra řekla, že se tam odstěhovala z daňových důvodů. Když jsem žádal o bydliště, tak vím, že říkali, že všechno se má říkat, hlavně jen ne daňové důvody" 

Takže je Petra Kvitová vinna hlavně svou upřímností, kterou Ondřej Neff trefně označil jako příklad hlasování nohama a původce aféry pak ještě trefněji: závistivá pakáž.   

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky