Jak se stát komunistou

pondělí 13. říjen 2008 09:34

Co by asi rikal na povolenou rychlost na dalnici?
www.wikipedia.cz

Následuje rychlý návod jak se zde, na blogu lidovek, stát komunistou (levičákem, bolševikem, Rudou hrozbou atd.). Stačí se jednoduše vyslovit „nepopulárním“ způsobem na následující dvě témata.  Alternativní zdroje energie a povolená rychlost pro automobily  Třetím způsobem jak zde být za bolševika je označit se za sociálního demokrata. To funguje samozřejmě nejlépe všude.

Téma č.1: Alternativní zdroje energie 

 

Nejsem žádným příznivcem „zelené“ eko-energetiky. Obecně je můj názor asi takový: větrné elektrárny funguji (ale pouze tam kde jsou dostatečně velké neobývané plochy a kde hodně fouká vítr), solární elektrárny fungují (na poušti), přílivové elektrárny fungují (tam kde mají moře), geotermální elektrárny fungují (tam kde mají sopky), využívání biomasy je nesmysl a nefunguje nikde. To je ve zkratce asi tak vše. Naše republika tedy na alternativní zdroje energie není zařízena a zbývá nám atom. Nechápu proč ho nevyužít.

Co mi ale vadí je neustále škatulkování blázínků, kteří si myslí že větrné elektrárny spasí svět, jako levičáků. To je přece nesmysl. Většinou to jsou pouze špatně informovaní slušní lidé.

Téma č.2: Povolená rychlost pro automobily

           

Vyslovením kacířské myšlenky (zde), že u nás povolená rychlost 130 km/h je tak akorát, a že zvyšovat (či neomezovat) by se rozhodně neměla, jsem se stal bolševikem. Příznivcem zákazů, omezování a státního diktátu.

V podstatě se ovšem často odpůrci (nesouhlasící diskutující) často sami profilovali jako vlastníci silných aut, které ostatní účastníci dopravy na dálnici vlastně omezují a kdyby nebylo náklaďáků, autobusů a řidičů méně nadupaných aut, tak by se po dálnici jezdilo lépe. To je určitě pravda, ale trochu je to blízko těm zákazům, omezováním a státnímu diktátu. Další geniální myšlenka zní: „Já přece můžu klidně jet 160 km/h, když jedu OPATRNĚ!“. To je krásný protimluv. Kdyby to autor trochu opravil, tak je z toho filozofické haiku o dualitě vesmíru. Fakta jsou fakta a já tu debatu už nechci rozpoutávat. Toto ironické pojednání napsal člověk z ústavu soudního znalectví v dopravě. A ten by tomu snad (na rozdíl od lidí co přiznávají celoživotní porušování zákona při jízdě na dálnici) mohl rozumět (klikněte na pdf s názvem Co přinese zvýšení rychlosti na dálnici)

http://studium.fd.cvut.cz/dopravni-systemy-a-technika.php 

 

Téma č. 3: Být socdemákem

 

 No, bolševikem se takto samozřejmě stanete hodně rychle. V levicové straně, která otevřeně deklaruje budoucí vládu s komunisty, to prostě tak je. Se zájmem proto sleduji fascinující blog sociálně-demokratického mládežníka. Po důkladném studiu článků (pomohli tomu dvě vychlazené dvanáctky z Plzně), jsem bohužel získal následující dojem. Pokud si někdo myslí, že s odchodem starých struktur z ČSSD (Paroubek, Tvrdík, Rath atd.) se z této strany stane normální středně-levicová politická strana, tak se šeredně mýlí. Další a další generace jsou vychovávány v dokonalé nenávisti k ODS a absolutní negaci všech myšlenek jakéhokoliv modrého ptáka. „Topolánek tvrdí, že jeho auta má černou barvu? Tak to je určitě bílé!“. To je asi princip (a volební kampaň) sociální demokracie navěky věků. Absolutní negace všeho od ODS. To co oni zavedou my zrušíme atd. Bla, bla, bla. Dokonce i auto mu zničila ODS, a ne nějaký ožrala co se vracel z hospody. Nemám moc rád ministra Langera, ale jeho věta: „Nakonec mě obviní z vraždy Kennedyho“, má něco do sebe.

 http://setnicka.bigbloger.lidovky.cz/
Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky