Neskutečná drzost

pátek 23. leden 2009 14:07

ludvik.hradilek@aktualne.cz

Pro mě osobně je dost smutné, když předsedkyně pražských komunistů Marta Semelová učí ve škole prvňáčky. Chápu, že kromě předsedávání kolegům komunistům musí pracovat i jinak. Nicméně, běhá mi mráz po zádech, když si představím co tam asi nevinným prvňáčkům vypráví. Takový malý průřez její komplikovanou myslí poskytl server Hospodářských novin, když zveřejnil rozhovor s touto neuvěřitelně drzou paní. Najdete ho zde. Ale varuji vás, četba je jen na vlastní nebezpečí!

Podle soudružky učitelky je špatné, když dětem vyprávějí příhody z lágru lidé z Konfederace politických vězňů. Soudružka si také myslí, že děti by se neměli koukat na dokumenty o komunismu. Prý je to všechno zkreslené a zpolitizované.  

Děti by se prý měli dozvědět i o dobrých věcech, které komunismus přinesl. 

Jelikož jsem nedávno už jeden soud s blogerem postřehl (zde), tak se nebudu vyjadřovat co si o soudružce myslím.

V roce 1989 mi bylo devět roků a někdy mě napadá, že přece jen mělo možná pár komunistických špiček nějaké to doživotí vyfasovat. Možná bych teď nemusel číst ty neuvěřitelně drzé a zločinné věty od učitelky prvního stupně základní školy. 

Každopádně přesně vím, na kterou školu nepůjdou studovat moje potencionální děti. 

Pár perel za všechny: 

Marta Semelová (předsedkyně pražské KSČM): „Děti by měly slyšet obě strany. Ne vše se za minulého režimu udělalo špatně, ale i v učebnicích dějepisu jsou vyzdvihována jen negativa“ 

Karel Konečný (náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, KSČM): "Jestli chtějí učitelé zvát do škol bývalé politické vězně, ať tam pozvou také bývalé komunisty“

A hlas rozumu?

Karel Strachota (společnost Člověk v tísni): "To je nesmysl. Představte si, že byste do debaty o holocaustu přizvali kápa, který dozoroval v koncentračním táboře“.

 

 

peklo1.jpg
Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky