Držte hubu!

úterý 5. květen 2009 15:46

Politický boj se v naší zemi čím dál tím více podobá absurdní frašce. Za posledních pár dní mám pocit, že jsou naši politici nikoliv z jiné planety, ale dokonce z jiné dimenze. Z dimenze cvoků. Soutěž o nejdebilnější politický „výstup“ pokračuje a s blížícími se volbami se budou objevovat další a další borci. Dovolil jsem si sestavit malý subjektivní žebříček těch nejabsurdnějších extempore posledních dnů.   Pro voliče ČSSD už dopředu avizuji – nebude se Vám asi líbit. ČSSD je totiž plná absurdních lidí.

3. Na krásném třetím místě se umístil můj favorit Jiří Paroubek. Jeho obhajoba Kateřiny Brožové v České televizi byla fascinující ukázkou absurdity. Nejprve reportérce ČT vytkl, že nezná filmové role „mimořádné umělkyně“ Kateřiny Brožové a potom jen zřejmě lapal po dechu, když připravená reportérka pustila národu jednu takovou uměleckou ukázku. Tak nějak se totiž po všech těch Pojišťovnách štěstí zapomnělo, že je Kateřina Brožová původním povoláním pornoherečka (pardon, erotická herečka). Krásné třetí místo! 

broz.jpg

2. Tajemník našeho prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl si zaslouží stříbro. Rozhodně zajímavými výroky pro Lidové noviny. Jakl se totiž roztomile zamyslel a vymyslel nádherně paranoidní zápletku: Topolánek a jeho lobby si pád vlády připravili sami! Celé to byl jeden velký fígl, jak se vyhnout zodpovědnosti. Paroubek jim pak tuhle geniální konspiraci spolknul jako malinu, vyslovil nedůvěru a Klaus je naprosto bez viny. Věrnost Ladislava Jakla nemá hranice, hlavní otázkou je, komu je věrný jeho šéf. 

jakl.jpg

3. Zlato! Bez pochybností patří Zdeňku Škromachovi za jeho čerstvý a voňavý výrok: „ODS by měla držet hubu!“. Škromach se takto rozdurdil v reakci na kritiku od ODS, že ČSSD podvádí voliče. Zbývá se jen ptát: kdo bude muset po volbách držet hubu? Já? Vy? My všichni? 

Naši politici jsou přesně tací, jaké si zasloužíme.

skr.jpg
 
Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky