Snadný terč Havel?

úterý 19. květen 2009 19:27

Komunistický vekslácký prominent a univerzální převlékač kabátů se z prohnilých důvodů navážejí do jedné z mála opravdových morálních veličin v naší zemi. O čem je řeč?

Mluvím o sporu dvojhlavé saně Paroubek-Rath s Václavem Havlem, souboji o jeden mírně nepromyšlený Havlův výrok. Vítaná záminka pro socialisty jak se vymezit proti ex-prezidentovi Havlovi. Jak naznačit plebsu, že teď jsou kohoutem na smetišti oni. 

Předvolební kampaň ČSSD-KSČM (pokládám je od Paroubkova nástupu za jedinou společnou stranu) je stále nechutnější a nechutnější. Větší daně pro boháče, rostoucí minimální mzda pro flákače a nová škodovka do každé rodiny. A preference rostou. 

Havel si dovolil mírně oklikou naznačit, že šrotovné je nemorální a okamžitě narazil na oranžový val demagogů z ČSSD. Val zpevněný lobbyisty z automobilek.  

Více se dočtete zde, nemá cenu to rozebírat. Je jasné jak to věčný idealista Havel myslel a je jasné o co jde socialistům.

Každý den cestou z práce popojíždím kolem billboardu ČSSD, na kterém je zobrazen Topolánek, Bush a Kalousek společně se sloganem: Krizi jsme zavinili my. Ještě je tam něco o nezažranosti pravicové politiky, nebo tak nějak. Aniž by to ČSSD zamýšlela, tak tahle ptákovina hodně vypovídá o ní samé. Topolánek s Kalouskem zavinili krizi? A Bush jim pomáhal?  

Tak to jsou teda dost dobrý. Ještě že to teď Paroubek s Obamou všechno zachrání.  

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky