Dotkla se mě krize!

pátek 29. květen 2009 12:16

Nedávno jsem se s jedním kamarádem zamýšlel nad zuřící světovou finanční krizí. Je pravda, že naše debata byla silně ovlivněna počtem vypitých dvanáctek, nicméně jsme se oba shodli, že ve svém okolí žádnou krizi nepociťujeme. Krize jako taková se nás prostě nedotýká! Shodli jsme se, že největší krize pro nás bude, až vyhraje Paroubek volby, že současná krize je výmysl médií a věnovali se jinému hospodskému tématu. Dnes jsem však malý, letmý dotyk světové finanční krize pocítil. A nebo je všechno jinak?

Nedávno jsem si koupil nový foťák, digitální zrcadlovku s šikovným objektivem. Fotoaparát jsem si kupoval v jednom velkém pražském (raději nejmenovaném – jméno příslušné firmy všude nahrazuji slovem Obchod) obchodu s elektronikou.

A dnes ráno mi z tohoto obchodu přišel e-mail:

Vážení zákazníci OBCHODu,
jak jistě víte, společnost OBCHOD je v likvidaci. Velmi se všem omlouváme za vzniklou situaci. Máme pro vás několik důležitých informací. Ke dni XXXX vstoupila společnost OBCHOD do likvidace. Likvidátorem společnosti byl jmenován pan LIKVIDÁTOR. Snažíme se udělat vše pro možnost bezproblémového reklamování zboží zakoupeného u nás. Pokud existuje autorizovaný servis na daný výrobek, obraťte se na něj. Váš OBCHOD s.r.o. v likvidaci.

Kromě toho ještě e-mail obsahoval relativně přehledný způsob jak v budoucnu přistupovat k reklamacím.

Zatrnulo mi! Krize začala řádit i kolem mě a naše hospodské teorie byly jedním, jediným mailem zašlapány do země. Nebo nebyly?

titanic.jpg
"Mělo se to stát takto?" (Vtipy o krizi se množí)

Vzápětí jsem si totiž vzpomněl jak probíhala koupě zmiňovaného foťáku. Vybraný aparát jsem si přes internetové stránky OBCHODU nechal připravit a vydal se na místo kamenné prodejny. Tam mě přivítalo prázdné parkoviště. Prodavače jsem oslovil se svou žádostí a předal mu číslo internetové objednávky.

„Jo jasně, to musíte nahoru do 1. patra k prodejcům.“

V prvním patře byla místnost, kde se asi 5 kluků nudilo u počítačů a recepční si četla Blesk. Po mém krátkém vylíčení toho co chci, mě odeslala k jednomu z těch chlapíků. Ten chvilku něco ťukal do počítače a pak mě odeslal zpět do přízemí k původnímu prodavači.

„Jo mám to tady, teď ještě zaplaťte támhle na tom automatu“.

V rohu místnosti byl automat na peníze, do něj jsem odevzdal příslušný obnos a dostal z něj potvrzenku. Po odevzdání potvrzenky prodavači jsem dostal vytoužený foťák. Byl jsem celou dobu jediný zákazník. Přesto jsem musel zaplatit pomocí zcestného automatu, místo aby se mi věnoval kdokoliv z nudících se zaměstnanců. No budiž.

Vrcholem pak bylo, že když jsem kontroloval zda je foťák v pořádku, přišel naprosto zmatený pán, absolvoval to samé kolečko co já a pak stál bezradně u platebního automatu. Otočil se na prodavače a smutně se zeptal:

Prosím Vás, já jsem si zapomněl brýle v autě a vůbec nevím co mám kde zmáčknout, nemůžete mi to sem jít teda naťukat?

Prodavač ani nevzhlédl od počítače a odvětil:

„Řekněte si tady pánovi, von teď platil, tak Vám to tam naťuká“.

Šokovaně jsem krátkozrakého pána obsloužil. Ten mi vděčně poděkoval a oznámil prodavači, že už ho tam nikdy, nikdo neuvidí. Ten pokrčil rameny.

Takže, může za bankrot velké (pravděpodobně české) firmy s elektronikou krize?

Asi těžko.

photo50.jpg
Tento vtip s krizí nesouvisí, ale je to klasika.
Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky