Akce Milada

čtvrtek 2. červenec 2009 09:21

U me teda ne.
www.tyden.cz

Celá situace kolem vystěhování squaterů z vily Milada mi přijde fascinující. Majitel objektu se rozhodne zbavit hrstky nelegálních obyvatel – ti spustí mediální kolotoč a pomocí teroristických praktik si vymohou bydlení nové.  Možná ještě odškodné od majitele objektu za prokázanou újmu - chystají na majitele žalobu. Neuvěřitelné! A vše pod záštitou a s podporou Michaela Kocába.   Takže: zdá se Vám, že máte moc velký nájem? Už se Vám nelíbí Vaše bydlení? Vylezte na střechu, zmlaťte policistu, zdemolujte okolí, vydírejte ministra pro lidská práva – dostanete nový byt!

Rozhovor s M. Kocábem naleznete zde, a je typickou ukázkou jak se lidská dobrota rychle a jednoduše mění v hloupost. Takto přece nejde přemýšlet a jednat, pan „ministr“ jen dává munici lidem, kteří ji rozhodně v budoucnu využijí.  

Nechtěl bych být v kůži majitele takové budovy. Squateři s pomocí akčních médií (nezapomínejme, že je teď trochu okurková sezóna) udělali ze zástupkyně majitele (Ústav pro informace ve vzdělávání) skoro Adolfa Hitlera. Měl jsem pocit, že je policisté a bezpečnostní agentura snad při vystěhovávání mučili, znásilňovali a vraždili.

Realita je samozřejmě jiná. Squateři odmítli odejít, tak byli odejiti. To je vše. 

magor.jpg
Inteligentní, mladí lidé

Nedivím se, že už majitelům došla trpělivost. Tak nějak se zapomíná na historii squatu Milada. Slova Michaela Kocába o mladých a inteligentních lidech, ke kterým je třeba být shovívavý se neshodují s reálnou historii této komunity.  

Následující je kopírováno z www.wikipedia.cz, zkrácenou mnou:

Ve vile squatteři pořádali koncerty, které navštěvovaly stovky lidí, různé festivaly, filmové projekce, workshopy, autorská čtení a další podobné akce. Obyvatelé okolních vil a vysokoškolské koleje si dlouhodobě mnohokrát stěžovali na častý hluk z Milady v nočních hodinách, množství psích i lidských exkrementů v okolí vily a další nepořádek.

V říjnu 2003 byly v objektu zajištěny dva velké jutové pytle s „rostlinami marihuany“, jak je nazval Pražský deník.

5. ledna 2006 ve vile proběhl menší požár, při němž vyhořela jedna z místností a zasahovali hasiči a záchranná služba.

Dva psi obyvatel vily, Drak Štěpána Marečka a Leon squattera Dicka, kříženci dobrmana a stafforda, utekli v noci z 25. na 26. února 2008 údajně při venčení svým držitelům a kolem půlnoci vnikli podhrabáním plotu do trojské Zoologické zahrady, kde usmrtili v dětském koutku 13 ovcí a koz a dalších 5 zvířat zranili. Zadržené psy si v útulku vyzvedli squatteři další den večer ještě před tím, než se dozvěděli, co psi spáchali. Ti samí psi vnikli do areálu znovu 20. března 2008 mezi 4. a 5. hodinou ranní a vážně poranili ovci a berana kamerunské, načež ovce musela být utracena. Zoo podala na majitele psů trestní oznámení a psi byli zadrženi v útulku. Zoologická zahrada vymáhala z majitelů psů vzniklou škodu, vyčíslenou na 30 000 Kč, a odmítla jejich nabídku, že si škodu odpracují. Odmítla rovněž nabídku anonymního dárce, který chtěl škodu uhradit za ně.

Pražská zoologická zahrada se po těchto incidentech rozhodla opevnit celý areál podezděným plotem v délce 6 kilometrů a o ceně 15 až 20 milionů Kč, což má sloužit i k ochraně proti volně žijící zvěři jako jsou lišky či kuny.

V polovině září 2008 podle Pražského deníku squatteři napadli poštovního doručovatele – podle Blesku však útočníky nebyli lidé, ale psi. Psi také vyplenili holubník zahrádkářům.

V sobotu 27. září 2008 smečka psů squatterů z Milady napadla šest ovcí a na hrudi a břiše pokousala berana, který patřil obyvateli jiné nemovitosti.V posledních dvou letech však jejich ochota k domluvě polevila a objevovaly se stížnosti od zahrádkářů z okolí, že jim squatteři kradou dřevo a benzin.

Nelegálně se později připojili na rozvody vody a elektřiny v přilehlé vysokoškolské koleji.

Policie a správce pozemku se údajně několikrát pokoušeli objekt vyklidit. Na očekávané vyklízení objektu se squatteři předem připravovali. Objekt opevnili soustavou mříží a padacích dveří mezi jednotlivými patry.

dem.jpg

Takže mít je za sousedy – žádná sranda.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky