Zázrak lásky, zázrak exhibicionismu

čtvrtek 13. srpen 2009 16:52

www.reflex.cz

Týdeník Reflex se pustil nedávno do reality show a já si o tom budu tak přemýšlet „nahlas“. Jsou autoři tohoto nápadu  recesisté, pitomci nebo je to celé kvůli zvýšení nákladu časopisu? Nevím. Nápad na svatební reality show Jiřího X. Doležala je ovšem neuvěřitelně slabomyslnou cestou jak donutit lidi si Reflex koupit.

Kdysi jsem měl opravdu rád časopis Reflex. Ještě za studií na vysoké škole pravděpodobně neminul čtvrtek, kdy bych si Reflex nepořídil. Na pokoji nás tenkrát bylo šest a Reflex si přečetl, nebo alespoň prolistoval skoro každý. Odvážím se říci, že každý tam nalezl alespoň něco zajímavého.  

Postupem času jsem ale začal zjišťovat, že se spoustou článků prostě nesouhlasím a některé mi dokonce přímo lezou na nervy. Buď jsem zmoudřel, nebo zhloupnul. Prostě jsem se s Reflexem „názorově rozešel“. 

Největším neoblíbencem se hodně rychle stal J.X. Doležal.

hladovka.jpg

Ze začátku byl jeho boj za legalizaci, nebo alespoň toleranci marihuany určitě záslužný a mnoha lidem pomohl. Postupem času se ovšem toto téma vyčerpalo a najednou se ukázalo, že kromě obhajoby marihuany a útoků na nacionalisty vlastně nemá JXD žádná témata. A když se pustí do něčeho mimo svou oblast „zájmů“ tak vznikají nehorázné bláboly, nebo rovnou reklamy na Grow Shop. Vzpomeňme třeba experiment s Veverkou Huli (zde).  

Přestal jsem tedy časopis kupovat pravidelně, teď si Reflex koupím tak jednou za měsíc. Víceméně jen kvůli Zelenému Raulovi. Je ovšem vidět, že nejsem sám a že prodeje klesají. Časopis Reflex se totiž dost zoufale pustil do experimentu ve stylu určité formy reality show a hlavním hrdinou je kupodivu nesmrtelný J.X. Doležal.  

Celé se to jmenuje: „J.X.D. se žení – Zázrak lásky aneb reality show Reflexu“.

V čem to spočívá? Mrkněte se sem, je to síla:

„Společně s vámi budeme pravidelně sledovat, jak starý a unavený volnomyšlenkář vstupuje do veskrze konzervativní instituce manželství s mladou a inteligentní ženou. Jak ho to změní? Může se Alex a JXD tento kuriózní experiment podařit? Jsme u fáze předsvatebních příprav. Uvidíme, co bude dál …“ 

V podstatě jde o to, že série anket (Jakou obuv si má vzít JXD na svatební obřad?) a videí týkajících se svatebních příprav, svatby, posvatebního života (uvidíme svatební noc?), bude na stránkách Reflexu lákat „reality“ chtivé čtenáře.   

Takže co myslíte? Je to vtipné? Je to nadsázka? Je to každopádně trapné. A jejich způsob seznámení? JXD sbalil dívku o které před tím napsal nehorázně debilní článek – Konec bílých mužů (zde).

Mám takový osobní zážitek s Jiřím X. Doležalem. Ještě když jsem studoval střední školu, tak zavítal do mého rodného města k diskusi o drogách se středoškoláky. Učitelé nás všechny nahnali do přednáškové síně. Tam na podiu seděl tento guru všech zkouřenců JXD na židli a civěl na nás. My civěli na něj a bylo trapné ticho. Po chvilce se ozval s tím, že nic přednášet nebude, že se jedná o diskuzi a že se máme zeptat na co chceme. Odvážnější se tedy začali ptát. Z následující minidiskuse si vzpomínám zejména na Doležalovi bonmoty: 

1.      kouřit trávu je skvělý a kdo to nedělá je divnej

2.      pivo pijí jen idioti a degenerovaní lidé

3.      Jsme pubertální pitomci, protože se ptáme na kraviny (v tom měl pravdu)  

Potom se přihlásila naše učitelka chemie a nesměle se JXD otázala, zda považuje za správné propagovat drogy na střední škole. Doležal se zamyslel a oznámil jí že je sice krásná, ale blbá. A on že už nemá čas a jede pryč. A my se museli vrátit do školy. 

JXD je člověk, který přežil svou dobu. Existovalo období, kdy byl hvězdou Reflexu a jeho články byly dobré a důležité. To období pominulo a JXD zůstal. Exhibicionistická svatba je asi už posledním hřebíčkem do rakve této v mnoha ohledech zajímavé osobnosti.

Karel Šec

Karel Šec

Karel Šec

Nové filmy, knihy a hudba které mě zaujaly.

Od malička mám rád filmy a hlavně kino. Budu rád když Vám něco z toho co zde píši pomůže vybrat správný film na který zajít, nebo knihu kterou si přečíst. Nechci filmy "recenzovat", spíš psát o dojmech, které ve mně vzbudily.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky